"ROBOTI NA START" pro základní školy

Úvod

Nastává úsvit věku robotů. Jsou jedinci, kterým je to jedno, jsou jedinci, kteří se na tu dobu těší a jiní se zase bojí.

Na webu Robosoutěže ČVUT Praha je zajímavé motto: „Kdo si s roboty hraje dnes, s tím si roboti budou hrát zítra :)“

Pojďme si tedy společně s těmi roboty hrát. Ale ne s těmi, co postavili jiní, ale s těmi, co si postavíme sami. Že je to těžké? Ale vůbec ne. Se stavebnicí stavebnice LEGO Mindstorms je to hračka. A teď si konečně můžete vymyslet a postavit robota vlastního, přesně podle svých představ. A můžete svého robota seznámit s ostatními. A porovnat ho.

Připravili jsme pro Vás takovou malou soutěž s názvem „Roboti na start“ pro základní školy, pořádanou Soukromou střední školou pro marketing a ekonomiku podnikání, s.r.o. v Mostě a jako téma soutěže byla zvolena asi ta nejlegračnější soutěž, jaká se v LEGO robotice pořádá – robotické SUMO.

Chodíš-li na druhý stupeň základní školy nebo do odpovídajícího ročníku gymnázia a máš zájem o roboty, pak je soutěž určena právě pro tebe. Hodí se samozřejmě kamarád nebo kamarádka, soutěž je určena pro dvoučlenné týmy. Poohlédněte se po nějakém nadšeném dospělákovi, hodí se třeba učitel nebo i rodič. Stavebnici, někde i několik stavebnic, máte ve škole, stačí se jen zeptat a vypůjčit si ji. Ke stavbě robota navíc nepotřebujte žádné zvláštní znalosti, všechno se naučíte při tom. A inspirací se najde na internetu spousta. Ale co to bude, to už bude na vás! A nezapomeňte, svého robota si vymyslíte sami – takže bude trochu jako vy. Ale o to přeci jde?

Přihlaste se, alespoň si to vyzkoušíte! Budeme se těšit.

 

nach oben