+420 476 709 580 soukrmark@sssmep.cz Po-Pá: 6:30 - 14:30
image
image
image
IT.jpeg
Bill Gates
"Většina přelomových událostí ...
je ještě stále před námi."
Staň se jejich součástí a podílej se na vývoji
světa, ve kterém žiješ.
MCR.jpeg
"Kdo se doma nikdy
neujal poutníka,
až v cizině pozná,
jak jsou hostitelé vzácní ..."
čínské přísloví
SMM.jpeg
"Pane, proč jste tu tak sám?"
Dokonalý sportovní výkon potřebuje dokonalé zázemí.
previous arrow
next arrow

EduPage pro mobilní telefon ke stažení zde

google

apple

Na stránky EduPage školy se dostaneta kliknutím na logo EduPage

edupage

Robosoutěž Praha - 3. předkolo, 23. 11. 2023

15. ročník robotické soutěže pro žáky středních škol – Robosoutěž 2023, tentokráte s tématem „Tower“ přívítal dne 21.11.2023 na ČVUT, Fakulta elektrotechnická, Praha soutěžící ve 3. předkole.

Do soutěže se z naší školy původně přihlásily 4 týmy, jeden z týmů však přípravu nezvládl a svoji účast odvolal. No koneckonců se nebylo čemu divit, úlohy byla dosud nejtěžší, s jakou jsme se dosud na soutěžích potkali. Uchopit kostku vytištěnou na 3D tiskárně a navíc ji postavit na sebe je opravdu oříšek. Navíc nás celou dobu provázeli technické problémy, nejdřív se jednomu z robotů zadřel motor, druhý nepřežil pád ze stolu a nebyl čas ho opravit a třetí vykazoval takovou nespolehlivost, že nakonec dva ze 3 týmů startovali se záložními roboty.

Do Prahy dorazily tedy tři týmy – Ti, kterým se to rozbilo (3. r) ve složení Jan Závora, Sebastián Mach a Kryštof Opalecký, Green Buds (4. r) ve složení Michal Švec, Matyáš Domabyl a Zdeněk Touška a Ti, kterým to funguje (2. r, 3. r a 4. r) ve složení David Rejzek, Petr Mudrych a Adam Beránek. Proti sobě měli dalších 37 soupeřů.

Green Buds se v hned v prvním kole ukázal svým bezchybným výkonem a překvapil i tím, že byl jediný, který kostky třídil podle barev. Také tým Ti, kterým se to rozbilo ukázal svoje kvality a i s jednou drobnu chybičkou ukázal svůj potenciál, i když bylo od počátku jasné, že na bednu dosáhnout nemůže. Ti, kterým to funguje naopak ukázali, že jim to nefunguje. Neustále měli problém s přesností navigace a úchopenm kostky. Tak dávali jen základních 10 bodů za jízdu.

Po prvním kole mezi 16 nejlepších postoupili GreenBuds na nádherném 4. místě, Ti, kterým se to rozbilo upravili mechaniku robota a postupovali na nádherném 8 místě. Ti, kterým to funguje sice nepostoupili do pavouka, ale i tak byli na nádherném 19 místě.

V druhé vyřazovací části se všechny selhal týmu GreenBuds senzor vzdálenost a po dvou prohrách systémem náhlá smrt skončil. Ti, kterým se to rozbilo, bohužel také dvakrát prohráli, když narazili na roboty když bohužel narazili na roboty, kteří byli prostě lepší.

I tak je výsledek super. Tři týmy z netechnické školy mezi první dvacítkou ze 40 týmů je prostě úspěch. Navíc je to 2x 13 místo (dělené) pro týmy GreenBuds a Ti, kterým se to rozbilo a 19. místo pro tým Ti, kterým to funguje.

A třešnička na dortu!

Tým GreenBuds postuje do finálové soutěže na divokou kartu a navíc byl vybrán do soutěže konstrukčního designu robota mezi 12 robotů z téměř 160 zúčastněných robotů.

Gratulujeme a děkujeme týmů za vynikající reprezentaci školy!