Home O škole Ze života školy Středoškolákem nanečisto, 26. 1. 2018
Středoškolákem nanečisto, 26. 1. 2018
Pondělí, 29 Leden 2018 08:27

Středoškolákem nanečisto, 26. 1. 2018


Naše škola uskutečnila pro žáky základních škol akci Středoškolákem nanečisto. Pro děti, možné budoucí žáky střední školy, byl připraven den, kdy si mohly vyzkoušet být středoškolákem již nyní. Cílem akce bylo seznámit se s prostředím školy, její atmosférou, žáky a také výukou. „Deváťáci" měli možnost se zúčastnit dopolední výuky spolu se žáky SŠ. Předem byli seznámeni s rozvrhem, kde převládaly především odborné předměty a výuka jazyků. Výuky se zúčastnilo 9 žáků a žákyň, kteří se na daný den stali součástí třídních kolektivů a byli učiteli aktivně zapojováni do výuky.

Po ukončení výuky obdrželi certifikát o účasti na akci a proběhla diskuse, kdy měli možnost se k akci vyjádřit.

U většiny z nich bylo patrné nadšení, k výuce se vyjádřili:

„Bylo to zajímavé, někdy i zábavné, středoškoláci nás přivítali jako „sobě rovné" a na danou hodinu nás brali jako spolužáky. Učitelé nás zapojovali, vypracovávali jsme i úkoly, odpovídali na otázky.... V angličtině se hodně komunikovalo, němčina byla také prima, zdála se nám docela jednoduchá, z ekonomiky jsme dostali i domácí úkol, v anatomii se učili o svalech a líbilo se nám, že můžou chodit i do posilovny.... Zkrátka jsme se mohli zapojit a vyjádřit ke všemu, co nás zajímalo, moc se nám to líbilo."

Děkujeme všem vyučujícím, kteří pro děti připravovali výuku tak, aby byla částečně přizpůsobena žákům a žákyním ZŠ. Pro naše děti byla celá akce hlavně přínosná ve smyslu odbourání obav z nového prostředí a blížících se přijímacích zkoušek.

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.