Home O škole Ze života školy Robosoutěž 4. předkolo, 27. 11. 2017
Robosoutěž 4. předkolo, 27. 11. 2017
Úterý, 05 Prosinec 2017 07:12

Robosoutěž 4. předkolo, 27. 11. 2017

 

Do tohoto kola nastupovali nováčci týmu Šmepáci 2 ve složení Ondřej Hammer, Daniel Čirip a Lenka Bartušková s velkou sebedůvěrou. Pro svůj závod si vymysleli vlastní konstrukci a vlastní naprogramování.

Při testováních jim robot nefungoval až tak špatně, i když bylo jisté (po zhlédnutí konkurence), že na bedně asi stát nebude.

Do předkola bylo nominováno 33 týmů a jen 14 jich postoupilo, ostatní nebodovali. Naši postupovali ze 14 místo, tedy z posledního postupového, ale ještě v polovině druhé rozjížďky byli na 6 celkovém místě. Jediné body v rozjížďkách byli za 1. rozjížďku, kdy robot hodil jeden míček za 2 body, ostatní přestřelil nebo nedostřelil. Ve druhé rozjížďce si robot postavil hlavu a míčky házel všude kolem sebe, jen ne do terče.

V prvním kole pavouka se situace opakovala a nepomohly ani úpravy hardware a ani software. Tým se ocitá v druhé polovici pavouka. Následuje další kolo proti poměrně silnému soupeři, náš robot opět odhodí všechny míčky, tým už pomalu zvedá nad hlavu flintu a hledá nejbližší žito, kam by ji odhodil, ale robot se najednou vzepjal k nadrobotímu výkonu a přesně odhazuje modrý míček – 1 bod. Postupujeme o tento jediný bod. V dalším kole jsme bohužel poraženi a končíme na 9. místě.

 

Blahopřejeme

 

Ing.Josef Haba

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.