Home O škole Ze života školy Robosoutěž - 3. předkolo, 24. 11. 2017
Robosoutěž - 3. předkolo, 24. 11. 2017
Úterý, 05 Prosinec 2017 07:06

Robosoutěž - 3. předkolo, 24. 11. 2017

 

Toto předkolo mělo být naše nejsilnější. Nejenže jsme do něho nasadili dva týmy – Frost ve složení Karel Honsig, Jaroslav Nejedlý a Kateřina Loukotová, všichni již Robosoutěží prošli a tým nováčků D2P ve složení Petr Janda, Daniel Kučerjavyj a Petr Sagara. Navíc byly oba týmy posíleny o morální podporu zkušeného účastníka Robosoutěží Dominika Frolíka, našeho bývalého žáka, nyní studenta ZČU Plzeň.

Na nějaké výraznější úpravy robotů nebylo moc času – celé jedno odpoledne, byli roboti podrobeni jen mírným úpravám, změnou umístění čidel a výměnou algoritmů „za výkonnější".

Očekávali jsme velkou konkurenci, bylo přihlášeno 32 týmů. Opak byl nakonec pravdou a finálového pavouka postupovalo jen 13 týmů, ostatní nebodovali. Naše týmy postoupili na 6. a 9. místě.

V pavouku už se boduje jinak a vítězí vždy ten lepší. Týmu Frost se podařilo upravit algoritmus tak, že robot sbíral o míček víc než jeho kolegové, ale ta střelba. Když říkám, že při jízdě to střílí jinak – je to marné, je to marné, je to marné. Ladili, ladili - až přeladili.

Tým D2P tak skočil na 9. místě a tým Frost jen o stupínek výš na 7. místě.


Blahopřejeme!


Ing. Josef Haba

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.