Home O škole Ze života školy Seminář: Zdravá výživa sportovců, 16. 10. 2017
Seminář: Zdravá výživa sportovců, 16. 10. 2017
Pondělí, 23 Říjen 2017 09:52

Seminář: Zdravá výživa sportovců, 16. 10. 2017


Netradiční výuku zažili žáci a žákyně 2.B 16.10.2017. V rámci výuky Základy fyziologie je navštívil Lukáš Dundr – trenér ZTV, LTV a rekondiční masér s přednáškou na téma zdravá výživa sportovců.

Svou prezentací je seznámil s výčtem suplementů ve stravě. Přinesl ukázku potravinových doplňků a velmi odborně je s nimi seznámil. Věnoval se stimulaci, účinkům…. Jednalo se zejména o proteinové výrobky, vitamíny. Část svého semináře věnoval i zakázaným suplementům, aby poukázal na jejich vedlejší účinky.

Seminářem velmi zajímavě doplnil „učebnicové“ informace k výživě, metabolismu. Jeho lidský přístup a odbornost žáci a žákyně ocenili svou pozorností, pečlivými poznámkami a spoustou dotazů. Lukáš přinesl i spoustu výrobků s sebou, které jsme měli možnost ochutnat a vyhodnotit i jejich výživovou hodnotu.

Tato aktivita bude pokračovat a to v rámci cvičení v posilovně, kde žákům a žákyním bude trenérem a naučí je procvičovat ty partie, které jsou vhodné ke sportu, který provozují aktivně, a poté využijeme jeho masérské služby.

 

Děkujeme za velmi zajímavou a obohacující přednášku a těšíme se na další.

 

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.