Home O škole Ze života školy Vodácký kurz 19. - 23. 7. 2017
Vodácký kurz 19. - 23. 7. 2017
Středa, 28 Červen 2017 19:01

Vodácký kurz 19. - 23. 7. 2017

 

Letošní splouvání Vltavy z Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou přineslo velkou novinku. Díky nabídce SOŠPo Most na využití volné kapacity míst v autobuse jsme tam i zpět cestovali v nebývalém luxusu a bez strachu, že nestihneme na nějakém nádraží navazující vlakový přípoj. Díky tomu jsme mohli vyjet z Mostu až v pondělí ráno a ještě jsme stihli po krátkém tréninku splout celý první úsek do Rožmberka. A po čtyřech letech jsme zvládli v pátek před odjezdem sjet i překrásný 22 km dlouhý úsek ze Zlaté Koruny do Boršova nad Vltavou.

Už podesáté jsme využili služby agentury a půjčovny lodí Vydra, která nám poskytla výborného instruktora Filipa, zajistila kompletní vodácký materiál a převážení naší bagáže, zajistila slevy v kempech, zapůjčila nám dva vařiče a přidala jako vždy mnoho užitečných služeb navíc. Dvacet žákyň a žáků z 1.-3.ročníků strávilo slunečný tropický týden v přírodě CHKO Blanský les. Užili jsme si nejen pádlování, ale i koupání, opalování, volejbal, táboráky s opékáním buřtů a kytarami. Nikdo už si neplete pojmy pádlo a veslo. Na jezech, hlavně na těch krumlovských, byla taky většinou legrace. Trochu vzrušení přidaly i dvě krátké a rychlé bouřky. Už víme, že pořádně zatlouct stanové kolíky před bouřkou je celkem užitečná věc.

Mladí vodáci si tradičně zařádili při nočním splutí Českého Krumlova na raftech. Myslím, že pro řadu z nich to byl nezapomenutelný zážitek. Skvělé placky na farmě ve Štěkeři, dobroty v Hospodě U Vikinga, klobásy, litry kofoly, prostě vodák, jak má být. Jen té vody ve Vltavě mohlo být víc. Děkuji všem účastníkům za bezproblémový kurz, s takovou partou pojedu rád znovu.

 

Mgr.Milan Vodička

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.