Home O škole Ze života školy Předávání sponzorského daru od TRCZ, 28. 4. 2017
Předávání sponzorského daru od TRCZ, 28. 4. 2017
Středa, 10 Květen 2017 07:17

Předávání sponzorského daru od TRCZ, 28. 4. 2017

 

Technika nás baví ! ... i na Soukromé střední škole pro marketing a ekonomiku podnikání, Most

V lednu roku 2016 vyhlásila společnost TRCZ, výrobní skupina majetkově propojená s Toyota Motor Corporation, v Lovosicích výzvu „TRCZ - Technika nás baví!".

TRCZ, v rámci své kampaně „Technika nás baví!", nabídla až 75.000,- Kč, studentům ZŠ, SŠ nebo VŠ na pokrytí nákladů na projekt zaměřený na techniku v Ústeckém kraji, Středočeském kraji, Praze nebo Libereckém kraji.

Základní podmínkou pro získání finančního příspěvku byla účast v technické soutěži, nebo tvorba technického projektu apod. Finanční prostředky byly určeny na náklady na projekt. Většinou se bude jednat o nákup materiálu (např. součástky, komponenty apod.) nebo jiných pomůcek potřebných pro daný projekt.

V rámci tohoto projektu jsme firmě TRCZ představili naši školu a náš projekt výuky robotiky nejen v přímé výuce, kterou vyučujeme od tohoto roku, ale i naše nemalé úspěchy v robotických soutěžích, zejména prestižních akcích ROBOSOUTĚŽ pro střední školy. Této soutěže se s kroužkem robotiky účastníme již třetím rokem. Loňské finálové kolo proběhlo v prosinci 2016. Poslední akce, které jsme se zúčastnili je pak soutěž Autobot 2017 – Kladno.

Pro účast na takovýchto soutěžích je třeba vlastnit stavebnice LEGO® MINDSTORMS® EV3.  Tyto stavebnice jsou poměrně drahé a používáme je především ve výuce. Pro účast na Robosoutěži stavebnice vypůjčili na ČVUT Praha, což by se nyní mohlo změnit.

Náš projekt „Robotických soutěží" a výuky robotiky na střední škole zástupce firmy TRCZ zaujal. Zde bych si dovolil odcitovat slova pana Miroslava Horkého, Legal & PR specialist – senior, TRCZ s.r.o. „ ... provedli jsme vyhodnocení všech došlých přihlášek do akce Technika nás baví 2016! Váš projekt a Vaše výsledky nás zaujali. ... Rádi bychom Vám nabídli podporu ve výši 30.000,-Kč na nákup alespoň části stavebnic. Ještě jednou děkuji za Vaší aktivitu a přáli bychom si více takových učitelů, jako jste Vy. ..."

Za získanou částku jsme pořídili 2 sady nových robotických stavebnic LEGO® MINDSTORMS® EV3 Education.

 

Ing. Josef Haba, v. r.

učitel IT, ŘP, Robo,

vedoucí kroužku robotiky

 

                sek TRCZ

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.