Home O škole Ze života školy Přednáška: Prevence rakoviny prsu 4. 4. 2017
Přednáška: Prevence rakoviny prsu 4. 4. 2017
Úterý, 04 Duben 2017 11:12

Přednáška: Prevence rakoviny prsu 4. 4. 2017

 

Studenti prvních ročníků se zúčastnili přednášky s tématem prevence rakoviny prsu. Jednalo se přednášku paní Rácové a paní Linhartové z organizace „AMA – společnost onkologických pacientů a jejich přátel", která svou dlouhodobou činnost zaměřuje na aktivity pro podporu prevence rakoviny a také na pomoc pacientům při návratu do běžného života.

Jádro prezentace tvořil krátký dokument s příznačným názvem „Ruce na prsa", který studentky upozornil na nutnost znalosti sebe sama a seznámil je se základem prevence tohoto nebezpečného onemocnění – technikou samovyšetření prsu. Získané poznatky si studentky mohly vzápětí osobně vyzkoušet na silikonovém modelu a zjistit tak, jak poznat případné problematické jevy.

Prezentaci obě přednášející doplnily svými osobními zkušenostmi, přičemž kladly důraz na nutnost včasného příchodu k lékaři. V rámci následné diskuze byly zodpovězeny všechny dotazy a studentky se tak mimo jiné dozvěděly, jak probíhá léčba včetně operace a následné péče. Zajímavé také mohou být získané informace o způsobu, jakým pojišťovny hradí léčbu tohoto zákeřného onemocnění.  Během přednášky účastnice obdržely také informační letáky týkající se zmiňované problematiky a mohou se tak s tímto tématem seznámit dále.

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.