Home O škole Ze života školy Jak se žije cizincům v cizí zemi aneb pracovní pobyty Čechů v zahraničí - 23.2.2017
Jak se žije cizincům v cizí zemi aneb pracovní pobyty Čechů v zahraničí - 23.2.2017
Čtvrtek, 02 Březen 2017 09:06

Jak se žije cizincům v cizí zemi aneb pracovní pobyty Čechů v zahraničí - 23.2.2017

 

Netradiční výuku základů společenských věd prožili žáci a žákyně 2. ročníků ve čtvrtek 23.2.2017, kdy byl na výuku pozván Lukáš Praženica, který prožil více než rok v zahraničí.

Docela obyčejný mladý muž, jen o pár let starší, se rozhodl po maturitě splnit svůj sen a poznat život na Novém Zélandu. Cílem bylo poznat nové lidi, způsob života, osamostatnit se a vydělat si peníze do dalšího života. Nakonec získal mnohem víc, procestoval Thajsko, Malajsii, Singapur, pracoval na Cookových ostrovech, prožil mnohé za hranicemi všedních dní... Jak se mohli žáci přesvědčit, práce byla mnohdy tvrdá, podmínky těžké, prošel mnoha úskalími, ale naučil výborně a přirozeně anglicky, stihl napsat knihu, vydávat časopis a vrátil se obohacen o zkušenosti.

Své otázky žáci zaměřili na široké spektrum ohledně financí, možností práce, ubytování.... a odcházeli naplněni dojmy. Ještě po ukončení Lukáše vyzpovídávali a chtěli na něj kontakt v případě, že po ukončení studia i jejich cesty povedou tímto směrem.

Přednáška – „popovídání" byla jistě i přínosem do učiva ZSV, kde probíráme v rámci sociologie a politologie v daném ročníku, jací jsou lidé v cizině, jak se dá žít multietnicky, jaké jsou jiné státy a mnohé další.

Lukášovi poděkovala paní ředitelka, popřála mu mnoho dalších úspěchů a odměnila jej malým dárkem.

Věřím, že tyto přednášky budou našim žákům přínosem pro další praktický život.

 

Mgr. Lenka Gromanová

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.