Software pro studenty
Pondělí, 12 Říjen 2015 11:29

Microsoft DreamSpark - Licence pro studenty

 Microsoft DreamSpark for Academic Institutions
 

 

Často kladené otázky k využívaní softwaru Microsoft DreamSpark

Naše škola je členem programu Microsoft DreamSpark for Academic Institutions (původně Microsoft MSDN Academic Alliance).

Tento program umožnuje škole využívat řadu výhod a jednou z těchto výhod je i zpřístupnění softwaru firmy Microsoft studentům a umožnění získání legální licence po dobu studia na naší škole. Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější otázky k tomuto programu. Více informací naleznou žáci společně s návodem po přihlášení na tyto stránky.

Standardně jsou do systému přihlášeni všichni žáci studijního oboru IT, ostatní studijní obory na vyžádání.

Odkaz na přihlášení do elektronické verze zde

 • O co se jedná?
  Jde o to, že naše škola je zařazena do programu Microsoft DreamSpark, což je program zaměřený na podporu vývoje a pro produkty společnosti Microsoft.

 

 • Co z toho plyne pro žáky?
  Vyjma možnosti používat vývojové nástroje MS a mnohé další produkty ve výuce, především možnost legálního používání sw zařazeného v tomto programu pro domácí použití a pro použití v souvislosti s výukou.

 

 • Kdo může tento software doma využívat?
  Pouze ten, kdo má podepsánu licenci, nikoli tedy např. rodinní příslušníci, kamarádi apod.

 

 • Co je k tomu potřeba?
  Především podepsat souhlas s licenčním ujednáním MSDN AA - v rámci kterého se zavazujete, že budete tento sw používat pro nekomerční výzkum a vývoj a nekomerční využití. Licence se v nové podobě podepisuje elektronicky - při objednávání požadovaného titulu.

 

 • Jaké produkty jsou zařazeny?
  Například:
  SQL Server
  Visio Professional
  Visual Studio
  Windows Server 2008
  Windows Server 2012
  Windows Server 2016
  Windows 7
  Windows 8.1
  Windows 10
  Access 2010
  Project 2010

 

 • Jsou v tom i MS Office?
  Nejsou. Stejně jako celá další řada produktů MS jako jsou hry, atd.

 

 • Jak je to s produkty, které se musí aktivovat?
  Každý student u těchto produktů (MS Windows, Windows Server atd.) získá své unikátní licenční číslo. Toto licenční číslo bude zasláno e-mailem. Zároveň je možné toto licenční číslo zpětně získat z webu DreamSpark. Toto číslo se pak chová jako standardní licenční číslo, tzn. produkt je možno aktivovat a používat.

  Upozornění: toto číslo je unikátní, každý student má své a je dohledatelné (eviduje se, komu bylo toto číslo přiděleno). Zároveň se toto číslo chová jako standardní licenční číslo a není jej tedy možné používat mnohonásobně a na několik instalací současně !

 

 • Jak probíhá získání produktu?
  Vše probíhá elektronickou formou a žáci mají možnost si stahovat instalační obrazy (image) konkrétních produktů a žádat o vydání licenčního čísla.

 

 • Předávají se společnosti Microsoft nějaké osobní údaje (kdo, kdy si co stahoval)?
  Ne. V případě, že nedojde k porušení licenčních ujednání, předává se společnosti Microsoft pouze souhrnné číselné údaje (kolik studentů si stáhlo daný produkt). Jména žáků se nezveřejňují.

 

 • Kolikrát mohu daný produkt/licenci získat?
  Standardně pouze jednou. V případě odůvodněných případů lze získat po dohodě i další licenci.

 

 • Je to opravdu zdarma?
  Ano, licence je zdarma a žák/zaměstnanec nic nehradí. I když
  elektronická verze se velice podobá elektronickému obchodu, nemusíte se obávat. Pozor - i přes tento systém je možnost objednání si fyzických médií, které se musí hradit. Standardně je tato možnost pro naše studenty vypnuta.

 

 • Jak je to s licencí v případě ukončení studia?
  Licence i po ukončení studia je platná. Pouze však v souladu s licenčním ujednáním (nekomerční použití atd.). Není však již dále možné získávat další sw (tedy upgrady, nové verze apod.) ani software znovu instalovat (např. při pádu operačního systému).

 

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.