Home O škole DEN D: „HST HYDROSYSTÉMY“ (ING. PETR HELLMICH)
DEN D: „HST HYDROSYSTÉMY“ (ING. PETR HELLMICH)
Čtvrtek, 13 Únor 2014 14:00

DEN D: „HST HYDROSYSTÉMY“ (ING. PETR HELLMICH)

 

Přednáška byla pokračováním projektu na naší škole Den D a pan ing. Hellmich byl další VIP osobností pro vytvoření brožury „Jak na to“.

Přednášky se zúčastnili žáci a žákyně ze tříd 2 A, 2. B, 3. A a 3. B, kteří jsou do tohoto projektu zapojeni, a další zájemci, kteří se chtěli dozvědět Jak na to?

Pan inženýr poutavě vyprávěl o svých začátcích, co vše pro úspěch musel udělat. Dnes je spolumajitelem prosperující firmu HST Hydrosystémy, která se zaměřuje na kanalizační objekty, protipovodňovou ochranu, čištění odpadních vod a informační systémy.

Přínosem pro nás bylo, že pokud se chceme stát úspěšnými, není to zadarmo. Důležité je určitě vzdělání, odborné stáže, nejlépe v zahraničí.  Pan inženýr studoval v Německu, což se později ukázalo velmi výhodné, jak z hlediska jazykové vybavenosti, tak pro získání zahraničních kontaktů a později partnerů.

Pořád je ale co zlepšovat, protože konkurence na trhu je velká a není proto možné „usnout na vavřínech“. Velmi důležité je také dobré jméno firmy, na kterém se podílejí všichni zaměstnanci, od kterých se vyžaduje loajalita k firmě.

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.