Home O škole PŘEDNÁŠKA „NEJDE JEN O PRSA“
PŘEDNÁŠKA „NEJDE JEN O PRSA“
Čtvrtek, 13 Únor 2014 13:32

PŘEDNÁŠKA „NEJDE JEN O PRSA“

 

Studentky naší školy se po svém poprázdninovém návratu do školních lavic (10. února 2014) zúčastnily přednášky „Nejde jen o prsa“. Jednalo se přednášku paní Rácové a paní Linhartové z organizace „AMA – společnost onkologických pacientů a jejich přátel“, která svou dlouhodobou činnost zaměřuje na aktivity pro podporu prevence rakoviny a také na pomoc pacientům při návratu do běžného života.

Celá prezentace byla cílena zejména na prevenci rakoviny prsu. Jádro tvořil krátký dokument s příznačným názvem „Ruce na prsa“, jímž svým typickým způsobem provázel Hugh Laurie, známý jako Dr. House. Poutavý komentář tohoto populárního herce studentky upozornil na nutnost znalosti sebe sama a seznámil je se základem prevence tohoto nebezpečného onemocnění – technikou samovyšetření prsu. Získané poznatky si studentky mohly vzápětí osobně vyzkoušet na silikonovém modelu a zjistit tak, jak poznat případné problematické jevy.

Prezentaci obě přednášející doplnily svými osobními zkušenostmi, přičemž kladly důraz na nutnost včasného příchodu k lékaři. Na závěr své přednášky seznámily studentky s Evropským kodexem proti rakovině, který svým desaterem apeluje na zdravý životní styl. V rámci následné diskuze byly zodpovězeny všechny dotazy a studentky se tak mimo jiné dozvěděly, jak probíhá léčba včetně operace a následné péče. Zajímavé také mohou být získané informace o způsobu, jakým pojišťovny hradí léčbu tohoto zákeřného onemocnění.  Během přednášky účastnice obdržely také informační letáky týkající se zmiňované problematiky a mohou se tak s tímto tématem seznámit dále.

Celá přednáška byla prezentována zajímavou formou a studentkám tak nabídla hodnotné informace, které jsou pro jejich zdravý život v dnešní době velice důležité.

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.