Home O škole DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ – KOMEDIE OMYLŮ
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ – KOMEDIE OMYLŮ
Čtvrtek, 13 Únor 2014 13:30

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ – KOMEDIE OMYLŮ

 

Dne 12. 2. 2014 vyrazili studenti SSŠMEP za kulturou a shlédli představení činoherního klubu Městského divadla Most s názvem Komedie omylů. Zhruba dvouhodinové představení podle scénáře Petra Kastnera je adaptací první komedie Williama Shakespeara.

Děj představení obecenstvo přivádí do přístavního města Efesu, kam se omylem dostal syrakuský kupec Egeon. Do města mají Syrakušané vstup zakázán, proto je odsouzen k trestu smrti. Při své obhajobě vypráví příběh o tom, jak následkem nehody na moři ztratil své dva syny (dvojčata), jejich dva stejně staré sluhy (také dvojčata) i svou manželku. Tento příběh je středobodem zápletky, během níž dochází k neustálým záměnám mezi dvojčaty, jež vede k řadě omylů. Na závěr se do děje připlete abatyše, ze které se vyklube kupcova manželka, vše se vysvětlí a celé představení tak šťastně skončí nejen sešlostí celé rodiny, ale také kupcovým osvobozením.

Klasické Shakespearovo dílo bylo v podání mosteckého divadla pojato v moderním duchu, obohacené několika známými filmovými či televizními melodiemi a bylo nadlehčeno mnoha prvky, které jsou současné mládeži blízké. Představení tak přístupnou formou mladému publiku zprostředkovalo zážitek divadelní klasiky. 

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.