Home O škole DEN D JAPEK JANOV - MGR. HELENA ZEMÁNKOVÁ
DEN D JAPEK JANOV - MGR. HELENA ZEMÁNKOVÁ
Čtvrtek, 13 Únor 2014 13:28

DEN D: „JAPEK JANOV“ (MGR. HELENA ZEMÁNKOVÁ-TÝŘOVÁ)

 

Přednáška byla pokračováním projektu na naší škole Den D a paní Mgr. Zemánková-Týřová byla další VIP osobností z našeho regionu pro vytvoření brožury „Jak na to“.

Přednášky se zúčastnili žáci a žákyně ze tříd 2 A, 2. B, 3. A a 3. B, kteří jsou do tohoto projektu zapojeni, a další zájemci, kteří se chtěli dozvědět Jak na to?

Paní magistra je druhou generací majitelů firmy JAPEK, která sídlí v Janově.  Firma patří k  nejznámějším v naší oblasti. Je to pekárna, která vyrábí na 200 druhů pečiva a po regionu má 1000 zákazníků a 15 vlastních obchodů. Pekárna vznikla v roce 1959 a roce 1993 byla zprivatizována rodiči současné majitelky.

V současné době se kromě své hlavní činnosti (pečení) zaměřují na projekt, jak využít odpadní teplo pro další využití.  Majitelka také klade důraz na vzdělání a odbornost, proto všichni zaměstnanci postupně procházejí různými kurzy nebo si doplňují vzdělání na Potravinářské průmyslovce v Pardubicích.

 Pořád je ale co zlepšovat, protože konkurence na trhu je velká a není proto možné „usnout na vavřínech“. Velmi důležité je také dobré jméno firmy, na kterém se podílejí všichni zaměstnanci, od kterých se vyžaduje loajalita k firmě.       

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.