Home O škole Projekty Projekt "Den D"
Projekt "Den D"
Středa, 30 Leden 2013 12:23

logolink OPVKÚK2 horizontal CMYK

Zahájení nového projektu pro žáky naší školy

 

V říjnu 2012 se naše škola zapojila jako partner do projektu DEN D – rozvoj podnikatelských kompetencí žáků SŠ ÚK, který je určen žákům středních škol a má za cíl posílit jejich podnikatelské dovednosti. V rámci projektu se uskuteční originální diskuse žáků s VIP osobnostmi z podnikatelského prostředí. Žáci se budou moci dozvědět, jak vypadá běžný den podnikatele, co podnikání dává, ale i bere. Očekáváme rovněž, že vybrané osobnosti dají žákům nahlédnout i pod pokličku jejich podnikatelského úspěchu.

 

Na základě těchto diskusí budou žáci ve skupinách vytvářet Sborník JAK NA TO, což budou zajímavě zpracované osobních příběhy úspěšných regionálních podnikatelů. Vrcholem projektu bude příprava a uspořádání soutěže šesti žákovských skupin na formátu známého TV programu DEN D. Skupiny budou po nezbytné přípravě (pod vedením svých učitelů) samostatně prezentovat nově vytvořené podnikatelské záměry. Vítězné družstvo bude odměněno týdenní studijní stáží v zahraničí.

 

Realizátorem projektu je Litvínovská vzdělávací společnost s.r.o.

 

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státním rozpočtem ČR.

 

DEN D small

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.