MATEMATIKA HROU pro ZŠ
Pondělí, 10 Prosinec 2012 05:31

Matematika formou hry

Vyučující ze Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání přišli se skvělým inovativním nápadem, jak naučit studenty řešit nejrůznější matematické úlohy. Od listopadu navštěvují základní školy na Mostecku i v okolních regionech a snaží se ukázat, že matematika není žádným předmětem, kterého by se studenti museli obávat.

Do akce se zapojují žáci 8. a 9. tříd, kteří se učí pracovat v týmu a společně zdolávají příklady z oblasti geometrie i aritmetiky. Díky týmové spolupráci žáci spočítají neuvěřitelných 152 příkladů za pouhých 20 minut. Pracují s kartičkami, přiřazují je, hrají pexeso a na závěr doplňují výsledky do pracovního listu. S provedením her pomáhají naši studenti prvních ročníků, většinou absolventi navštívené základní školy.

Jako odměnu za správné výsledky dostávají žáci různé drobné dárky a sladkosti. Doufáme, že touto formou se nám daří bořit mýtus o obtížnosti a nezvládnutelnosti matematických úloh, a že žáci získávají při jejich řešení více jistoty a sebevědomí.

Ing. Renata Koulová


Matematiku hrou si již vyzkoušely žáci těchto škol:

 

ZŠ Obrnice

ZŠ Bečov

ZŠ Horní Jiřetín

ZŠ Hamr

ZŠ Janov

4. ZŠ Most

7. ZŠ Most

11. ZŠ Most

15. ZŠ Most

ZŠ Ruská Litvínov        

 

  MicrosoftDreamSpark       stredniroku banner     kamnavejsku
 logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo

statni-maturita-logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.