POZVÁNKA NA MATURITNÍ PLES 2015 

plakatples2015

       AKCE PRO ŽÁKY

        ŠKOLNÍ TELEVIZE

   

      Aktuálně

22.12. - 2.1.    Vánoční prázdniny
5.1.    Nástup do školy
15.1.    3. den otevřených dveří
26.1.    Klasifikační porada za 1. pololetí
29.1.    Předání vysvědčení za 1. pololetí

30.1.

 

Pololetní prázdniny

Informace pro žáky

Suplování

Rozvrhy tříd pro školní rok 2014/2015

Maturity 2014/2015

Proč u nás studovat?

 

 

 

Školní video

 

Dny otevřených dveří
Středa, 01 Říjen 2014 05:34

den otevrenych dveri

 

UDÍLENÍ ŘEDITELSKÝCH POCHVAL

Ve středu, 17. 12. 2014 byly v aule školy slavnostně předány pochvaly ředitelky školy a diplomy za účast ve školních soutěžích.

pochvaly1pochvaly2pochvaly3

TŘETÍ A ČTVRTÝ ZÁPAS VOLEJBALOVÉ LIGY SŠ

V úterý 16.12.2014 odehrála smíšená volejbalová elita naší školy zbývající dva podzimní zápasy XVIII.ročníku Juniorské volejbalové ligy SŠ. Opět se hrál náš typický pestrý a obětavý volejbal ze závěru loňského ročníku.

 volejbal 16 12 2014 005volejbal 16 12 2014 040volejbal 16 12 2014 055

WORKSHOP: BAHRATAL U PIRNY

Zajímavé informace, nové kamarády, procvičení cizího jazyka, prima zážitky, to vše si odneslo 15 žáků naší školy, kteři se zúčastnili pětidenního interkulturního česko-německého workshopu v Bahratalu u Pirny v SRN. Workshop zprostředkoval výuku historie neotřelou formou, žáci  si prohlédli historicky originální místa sametové revoluce v Lipsku a v Praze. Se skupinou německých žáků se brzy spřátelili a dobře spolupracovali na zadaných úkolech.BAHRATAL

VÁNOČNÍ PROJEKTOVÝ DEN

Dne 5. 12. 2014 jsme pro žáky připravili další projektový den, tentokrát na téma Vánoce a tradice ve světě. Žáci se rozdělili do dvou skupin, první pracovala na prezentacích, druhá natáčela rozhovory v anglickém a německém jazyce. Dvojice žáků se ve svých prezentacích zabývaly tradicemi v různých zemích, především v anglicky a německy mluvících, ale i u nás či Rusku a Skandinávii. Na závěr jsme všichni v aule shlédli natočená videa a poslechli si zajímavé informace i známé vánoční písně. V průběhu celého dopoledne jsme také mohli ochutnávat tradiční vánoční pečivo.

vánočníPD1 vánočníPD2vánočníPD3

DRÁŽĎANY

Na naší škole se už stalo tradicí navštívit předvánoční Drážďany a pokochat se krásnými vánočními trhy. Před prohlídkou tradičního trhu, který se německy nazývá „Striezelmarkt“, si žáci prohlédli historické památky Drážďan, viděli Zwinger, Sermperovu operu i slavný kostel Frauenkirche, který byl znovu postaven a vysvěcen. Vánoční trh patří mezi nejstarší v Německu, letos slaví 580 let od jeho založení. Viděli jsme typické krušnohorské dřevěné figurky, ochutnali jsme německou štolu či jahody máčené v čokoládě.

 drazdany1drazdany2

 

 drazdany3


FINANČNÍ ŘÍZENÍ PODNIKU

Žáci třetích ročníků ze v úterý 2. 12. 2014 zúčastnili další z řady zajímavých a užitečných přednášek na VŠFS. Tentokrát se týkala finančního řízení a přednášející Ing. Mgr. Jaromír Tichý, MBA poutavým způsobem svému publiku přiblížil tématiku, která je i náplní jejich studia přítomných studentů. V rámci přednášky byly probrány způsoby řízení podniku v EU,   místo finančního řízení a plánování ve struktuře podniku či poměrové ukazatele finančního řízení podniku v EU.

financnirizeni1financnirizeni2financnirizeni3

STUDENT S NEJVĚTŠÍ SLOVNÍ ZÁSOBOU V NJ

Žáci druhých a třetích ročníků zúčastnili soutěže o studenta s největší či nejširší slovní zásobou v německém jazyce. Soutěžilo se v kategoriích: začátečníci a pokročilí, zvlášť byli hodnoceni žáci druhých a třetích ročníků. Žáci měli během 10 minut napsat co nejvíce slov k deseti různým tématům, např. potraviny, nábytek, předložky, časové údaje, pohybová slovesa, přídavná jména popisující vlastnosti osob …Všem zúčastněným a vítězům gratulujeme a přeji hodně úspěchů při dalším studiu.

 souteznj1souteznj3

   

SRDÍČKOVÝ DEN

Děkujme všem žákům naší školy, kteří se už tradičně zúčastnili prosincového Srdíčkového dne, veřejné sbírky nadace Život dětem. Prodejem CD a magnetek se zvířátky přispěli na konto nadace 1915 korunami. Výtěžek sbírky jde na pomoc postiženým dětem, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů. Z prostředků nadace se přispívá na pořízení invalidních vozíčků, rehabiltačních a kompenzačních pomůcek nebo obvazového materiálu či speciální výživy.

 srdickovyden

 VÝZDOBA

Máme nejkrásnější vánoční výzdobu :)

krb1krb2

 MEZINÁRODNÍ KONFERENCE "VZDĚLÁVÁNÍ V ČR A SKOTSKU"

Dnes se u nás uskutečnila konference Vzdělávání v ČR a Skotsku" do které se zapojili zástupci obou zemí a také žáci našich třetích a čtvrtých ročníků.

VZDELAVANICRSKOTSKO1VZDELAVANICRSKOTSKO2VZDELAVANICRSKOTSKO3

VÝSTAVA VZDĚLÁVÁNÍ 2015 ŽATEC

28. 11. 2014 se naše škola prezentovala na výstavě "Vzdělávání 2015" na OA a SOŠZE Žatec

VZDELAVANIZATEC

ROBOSOUTĚŽ

V pátek, dne 21.11.201 proběhlo 2. předkolo celorepublikové soutěže středních škol v programování a tvorbě LEGO robotů – Robosoutěž 2014. Celkově jsme tedy dosáhli na 23 místo z 32 zúčastněných týmů. Náš tým byl složený ze žáků třídy 3.A (Lukáš Hlinka, Helena Houdková, Marie Eichelmanová). Děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme k cennému úspěchu!

ROBOSOUTĚŽ1ROBOSOUTĚŽ2ROBOSOUTĚŽ3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

FINANČNÍ GRAMOTNOST – projektový den pro ZŠ

MATEMATIKA HROU  pro ZŠ

 

 
V pátek 26. 9
 

      stredniroku banner     kamnavejsku
logo_msita_program logo-projekt-scuba facebook-logo akreditace_strediska logokmu-200 idea boinc_logo


Založeno na Joomla! | ©SSŠMEP 2011 | XHTML and CSS.